Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Dziwne dźwięki przy cofaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Dziwne dźwięki przy cofaniu

    dobra :!:

  • #2
    [O1] Dziwne dźwięki przy cofaniu

    Może ktoś coś poradzi, aczkolwiek objaw nie jest w 100% powtarzalny. Najczęściej jak zaczynam cofać i mam lekko skręcone koła w prawo to dochodzi do mnie taki dziwny dźwięk z okolicy lewego przedniego koła kojarzący mi się albo przeskakiwaniem mocno wyrobionych zębów zębatki po drugiej zębatce, lub krawędzi bieżnika opony po dość grubej blasze. Zastanawiam się co to może być i zanim pojadę do ASO to wolałbym mieć jakieś przypuszczenia. Dodam, że koła to seryjne skodowskie 15" i opony Conti WinterContact TS810, octa jak w podpisie.

    Komentarz


    • #3
      Bardzo możliwe że Ci przeguby strzelają.
      Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

      Komentarz


      • #4
        Hm to było pierwsze co mi na myśl przyszło, ale nie ma tego chrakterystycznego stukania przy skręconych kołach. Poza tym "brzęczałoby" cały czas, a to jest chwilowe trwa najwyżej 1 sek. i spokój, niezależnie czy kręcę kierą czy nie...

        Komentarz


        • #5
          Może bedzie głupie to co powiem ale mialem podobnie jak plastik obudowy ocierał. Najlepiej niech ktoś rusza a ty patrz z czego to może być. Mysle że przeguby raczej nie bo przy jezdzie do przodu (skret) bylo by słychać . Sprawdz poziom oliwy w przekładni kierownicy, czesto jak jest jej malo to lubi zgrzytnac ;-)
          Szlifierki taśmowe, nożyce do złomu, kruszarki | W stajni : karawan O2 FL 1.9 TDI, A3 Sportback 1.6 MPI

          _

          Komentarz


          • #6
            Ciężko jest coś powiedzieć jak się tego nie usłyszy. Może nadkole zaczepia o koło, a może coś ze skrzynią.
            U mnie raz nawpadało kamyczków miedzy blachę a tarcze hamulcowową i też robiło sporo hałasu tylko w trakcie jazdy do przodu a do tyłu nie . Tak więc popatrz przy kołach czy nic nie zaczepia a jeżeli nie to dźwięk pewnie pochodzi z układu napędowego.
            Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

            Komentarz


            • #7
              Bazyli76, A nie zgrzytają Ci czasem gumy na stabilizatorze?? U mnie troche zgrzyta i przy cofaniu na skręconych kołach też jakieś odgłosy dochodzą do mnie. Drugi myk mam taki że jak hamuje sobie i skręcam na skrzyżowaniu jakimś małym i w skręcie puszcze hamulec to też coś strzyknie jak przy cofaniu.
              A6 Avant 1.9 TDI AVG - przedlift
              AR 156 SW 1.9 JTD 16V - półlift
              O1 Combi 1.6 MPI BFQ - polift
              -------------------------------------------------
              Dysponuję kasownikiem do poduszek VAG

              Komentarz


              • #8
                splawik, o widzisz, a to muszę sprawdzić i sprawdzę sobie dziś. Może jeszcze jakieś propozycje co to może być?

                Komentarz


                • #9
                  Jakl miałem wybity sworzeń też tak miałem.
                  [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                  Komentarz


                  • #10
                    Sorki za odgrzewanie tematu :| Ale mam podobne objawy jak kolega Bazyli76,
                    Może mi ktoś powiedzieć jak sprawdzić poziom oliwy w przekładni kierowniczej ops: :cry: (zaczne od tego).Do w/w objawów kolegi Bazyli76, dodałbym że kierak od jakiegoś czasu coraz ciężej chodzi :evil: .Czy na prace wspomagania mają wpływ przeguby :shock:.Sorki za zawracanie dupy,ąle coś mi nie gra i szukam przyczyny.
                    Z góry dzięki za odp,i pozdrawiam
                    X1 20d s-drive m-pakiet i Ducato 100 Multijet...Skode miło wspominam

                    Komentarz


                    • #11
                      hubert, jak otworzysz pokrywe silnika to taki czarny zbiorniczek z zieloną zakrętką. sprawdzaj na rozgrzanym silniku
                      >>>Moja Octavka<<<

                      Komentarz


                      • #12
                        A więc to płyn od wspomagania,to sprawdzałem (taki żeczy to łapie)myślałem że jest jeszcze cuś innego-przy przekładni czy maglownicy.Dzięki Janinho, za odp.
                        X1 20d s-drive m-pakiet i Ducato 100 Multijet...Skode miło wspominam

                        Komentarz


                        • #13
                          U mnie jest identyczne stukanie przy maks skręcie podczas cofania przez chwilke poźniej jest ok.
                          Jade do serwisu w czwartek jestem umówiony przy okazji innych tematów zobaczymy co powiedza.
                          Pozdro
                          1,9 TDI 110 KM

                          Komentarz


                          • #14
                            BONGO, i co wyszlo na tym serwisie? bo ja jestem swiezo po kupnie auta i tez skrecam kierownice, wsteczny, puszczam sprzeglo i "stuk". jedno razowe stukniecie i pozniej cisza. i tak za kazdym razem.

                            w jezdze do przodu raz chyba na prawie pelnym skrecie uslyszalem stukniecie.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X